Para młoda rozpoczynająca zabawę na weselu

Gdzie zorganizować wymarzone wesele?

Marzy Wam się sesja ślubna na plaży albo w przepięknym ogrodzie? Wszystko macie w zasięgu ręki i tak naprawdę tylko od Waszej pomysłowości zależy gdzie zorganizujecie swoje wesele. Wybór, mimo że wydawać się może trudny, szczególnie, że w ostatnich latach oprócz tych typowych, pojawia się coraz więcej niestandardowych miejsc, w których można urządzać przyjęcia weselne. Przyjrzyjmy się więc im wszystkim nieco bliżej.

Sale weselne, czyli weselny klasyk

W Polsce najbardziej popularnym rozwiązaniem są dedykowane pod większe imprezy sale weselne. To te miejsca młode pary wybierają najczęściej, ponieważ są łatwo dostępne i tak naprawdę wszystko, co do organizacji wesela jest niezbędne. Dostępność sal w Waszej okolicy może być różna – można jednak powiedzieć, że przez wzgląd na ich ilość nie powinniście mieć kłopotu z wyborem jeśli tylko poszukujecie wolnego terminu odpowiednio wcześnie. Domy wesele zapewniają Wam pełne wyżywienie, często również alkohol i noclegi. Waszym zadaniem będzie jedynie wybór odpowiadającego Wam menu i ogólnego planu imprezy.

Pierwszy taniec młodej pary w czasie wesela

Hotel lub restauracja

Alternatywą dla sal weselnych, w przypadku nieco mniejszych przyjęć, często staje się hotel czy restauracja. Są to zazwyczaj miejsca, które mogą zorganizować przyjęcie dla mniejszej liczby gości niż zapewnia to dom weselny. Nie odbiegają jednak ani jakością, ani poziomem organizacji od tych wskazanych powyżej. Co więcej – klimatyczny hotel czy ekstrawagancka restauracja mogą zrobić niemałe wrażenie na Waszych gościach. Pomyślcie sobie tylko jak piękny może być Wasz teledysk weselny w eklektycznym otoczeniu.

Para młoda z kieliszkami

Nietypowy klimat, czyli zamki

Szczególnym przypadkiem hotelu czy restauracji mogą być te, które są umiejscowione w starych zamkach. Jeśli lubicie bajkowe klimaty, odrobinę mroczne i tajemnicze, to również jest to rozwiązanie dla Was. Zamki są zazwyczaj otoczone wspaniałymi ogrodami, w których można zorganizować popołudniową kawę dla gości czy oglądać fajerwerki o północy. Tak zorganizowane wesele na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Para młoda przy klimatycznym pałacu

Coś świeżego, czyli wesele w plenerze

Coraz bardziej popularne, szczególnie latem, stają się również plenery. I to najprzeróżniejsze – ogrody, plaże, stare gospodarstwa. Klimat takich miejsc bardzo sprzyja temu aby zorganizować  tam swoje przyjęcie weselne. Nie miejcie zatem oporów w dokonywaniu takiego wyboru. Piękne otoczenie jeszcze bardziej wzmacnia atmosferę Waszego wesela a możliwość wykonania romantycznej sesji ślubnej jeszcze mocniej przemawia na rzecz tego rozwiązania.

Panna młoda z druhnami

„Pakuj się, jedziemy na wesele”, czyli ślub za granicą

Gdzie jeszcze można zorganizować wesele? Możecie na przykład zabrać swoich gości w podróż do innego kraju, na egzotyczną wyspę czy do ukochanego miasta. Co prawda w Polsce utarło się, że wesele ma miejsce w okolicy pochodzenia pary młodej, ale w ostatnich latach coraz bardziej się od tego odchodzi. Pary młode wybierają takie lokalizacje, które są dla nich wygodne lub po prostu ciekawe, a dodatkowo i zapewniają najlepsze możliwe dla nich rozwiązania.

Nasze propozycje to tak naprawdę tylko kilka przykładów miejsc, w których może się odbyć Wasz ślub. Zastanówcie się przede wszystkim gdzie będziecie się czuć najlepiej i najswobodniej, i na takie miejsce postawcie podczas dokonywania wyboru.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on pinterest
Blog

Ostatnie wpisy

Jak wygląda współpraca z nami od A do Z

Do współpracy z naszymi Klientami, czyli Wami, staramy się zawsze podchodzić z sercem i elastycznością. Jesteśmy otwarci na rozmowy, sugestie i przede wszystkim – Wasze marzenia. Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie – zapraszamy.

Organizacja Wesela Last Minute i dlaczego to się opłaca

Kto powiedział, że na zorganizowanie wesela potrzeba 2 lat? Czy jest to możliwe w pół roku lub krócej? Naszym zdaniem tak, a do tego wiążę się to z kilkoma korzyściami, o których przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Jedno jest pewne – warto spróbować.