Wesele z klasą, czyli 3 najważniejsze rzeczy, których trzeba unikać na swoim ślubie

Wiele par młodych skupia się na tym aby ich wesele było niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla nich, ale też i dla gości. Robią wszystko żeby ten dzień pozostał w ich sercach na zawsze. Najpiękniejsza suknia, najwspanialszy garnitur, piękne dekoracje, wpadająca w ucho muzyka – wszystko to jest bardzo ważne i z pewnością ma ogromny wpływ na przebieg całej uroczystości. Są jednak pewne rzeczy, z którymi nie warto przesadzać i zdecydowanie zaleca się zachować umiar, aby po prostu nie przedobrzyć. Poniżej znajdziecie trzy, według nas, najważniejsze rzeczy, których powinno się unikać na weselu.

I. Zbyt wyszukane menu

Zacznijmy od kwestii smaku, czyli problemu zbyt wyszukanego jedzenia. Coraz więcej sal weselnych chwali się unikalnym menu, niespotykanymi potrawami, daniami cieszącymi podniebienie. Ale czy na pewno jest to konieczne, żeby w dniu wesela stawiać na nieznane sobie smaki? Jeśli Wasi goście to międzynarodowe i młode towarzystwo, to można zaryzykować, ale czy aby na pewno wujek z ciocią będą mieli ochotę na bouillabaisse, czyli francuską zupę rybną albo smażone przegrzebki po wenecku? Niekoniecznie. Naszym zdaniem w dniu wesela warto postawić na sprawdzone klasyki. Wiadomym jest w końcu, że „rosołek na weselu musi być”, prawda? Często dobrym wyjściem jest postawienie na dania na tyle uniwersalne, że nawet największe dziecięce niejadki chętnie będą się nimi zajadać. Jeśli chcecie aby Wasi goście spróbowali czegoś innego, czegoś czego na co dzień nie jedzą, postawcie na stoły tematyczne – to właśnie na nich można zaserwować coś nieoczywistego.

II. Nadmiar atrakcji weselnych

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, to atrakcje, a raczej ich nadmiar. Goście dobrze się bawią, jeśli na weselu jest urozmaicona zabawa, ale ich zbyt duża ilość może spowodować odwrotny efekt – będą po prostu przeboćcowani. Poza tym fani tańczenia do białego rana mogą być wręcz rozczarowani tym, że stawiacie przede wszystkim na tego typu rozrywkę a nie szalone tańce do najlepszych światowych szlagierów. Podobnie będzie z tymi gośćmi, którzy lubią w trakcie wesela porozmawiać przy stole z dawno niewidzianymi krewnymi i przyjaciółmi. Dajcie im na to czas. Zdecydujcie się maksymalnie na 2-3 ciekawsze atrakcje a z pewnością wszyscy będą zadowoleni. Kilka przykładowych znajdziecie w naszym poprzednim wpisie. Ostatnim punktem atrakcji dla gości powinny być oczepiny, które zorganizujecie o północy – po tym czasie już zdecydowanie pozwólcie bawić się gościom tylko do muzyki.

III. Zbyt duża ilość alkoholu

Ostatni punkt, który chcieliśmy poruszyć, a który wydaje nam się oczywisty, to alkohol – konkretnie chodzi nam o to, żeby z nim nie przesadzać. Zabawa bez jego dużej ilości jest naprawdę możliwa a przecież na Waszym weselu chodzi przede wszystkim o to, żeby być obecnym, żeby bawić się z gośćmi i żeby tej imprezy nie zapomnieć. Poza tym ciężko nam sobie wyobrazić jakbyście wyglądali na pięknych zdjęciach weselnych i wideo po kilku głębszych. To są Wasze pamiątki z wyjątkowego dnia i warto byłoby abyście prezentowali się na nich z klasą.

alkohol na weselu

Naszym zdaniem te powyższe aspekty mają ogromny wpływ na to jak Wasi goście będą postrzegać wesele, które zorganizowaliście. Czy będzie im się podobało i czy będą je wspominali z uśmiechem na ustach. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i skupić się na tym, co w tym dniu jest najważniejsze – Was.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on pinterest
Blog

Ostatnie wpisy

Jak wygląda współpraca z nami od A do Z

Do współpracy z naszymi Klientami, czyli Wami, staramy się zawsze podchodzić z sercem i elastycznością. Jesteśmy otwarci na rozmowy, sugestie i przede wszystkim – Wasze marzenia. Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie – zapraszamy.

Organizacja Wesela Last Minute i dlaczego to się opłaca

Kto powiedział, że na zorganizowanie wesela potrzeba 2 lat? Czy jest to możliwe w pół roku lub krócej? Naszym zdaniem tak, a do tego wiążę się to z kilkoma korzyściami, o których przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Jedno jest pewne – warto spróbować.