Pierwszy taniec w dymie

Małe przyjęcie czy wielkie wesele?

Pary młode, które zaczynają planowanie swojego ślubu stają przed wieloma wyborami. Jedne są bardzo łatwe, inne wręcz przeciwnie – sprawiają sporo trudności i nie da się zbyt szybko podjąć ostatecznej decyzji. Zdecydowanie jednym z takich fundamentalnych wyborów jest ustalenie czy przyjęcie weselne ma być kameralne, z ograniczoną liczbą gości, czy też marzy Wam się ogromna sala balowa, na której pomieści się cała rodzina i znajomi. Zastanówmy się nad porównaniem kilku aspektów każdego rozwiązania – mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam znacznie szybciej uporać się z tym wyzwaniem.

To, co najbardziej oczywiste – koszty

Nie ma co ukrywać, że wielkie wesele będzie zdecydowanie droższe niż małe przyjęcie w restauracji. Ceny za osobę w salach weselnych są bardzo zróżnicowane i oczywiście można wybrać taką, w której opłata jest niższa. Nie zmienia to jednak faktu, że impreza na 200 czy 300 osób pochłonie znacznie więcej funduszy niż przyjęcie dla mniejszej liczby gości. Musicie się zastanowić czy chcielibyście aby w tym dniu towarzyszyli Wam tylko najbliżsi, czy też chcecie ugościć również dalekich krewnych i dawno niewidzianych znajomych. Wszystko zależy od zasobności Waszych portfeli – pamiętajcie jednak, że powiedzenie “zastaw się a postaw się” nie powinno mieć tutaj zastosowania.

Para młoda z gośćmi

Wybór miejsca

Drugim aspektem, który należy rozważyć decydując się na rodzaj wesela, jest jego lokalizacja. Mniejsze przyjęcie często wychodzą poza oczywiste schematy. Możecie je zorganizować nawet w swojej ulubionej restauracji albo pod chmurką. Jeśli w ogóle nie jesteście zwolennikami przyjęć weselnych, to być może i piknik z najbliższymi będzie dla Was odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jednak należycie do grupy osób, którym marzy się ślub jak z bajki i nie wyobrażacie sobie innego miejsca jak sala weselna, to przed Wami niełatwy wybór. W ostatnich latach pojawiło się bardzo dużo miejsc, w których można zorganizować swoje wymarzone wesele. Wybierzcie to miejsce, które spełni wszystkie Wasze oczekiwania dotyczące lokalizacji, serwisu, atrakcji i wyżywienia.

Zwróćcie też uwagę na otoczenie sali – szukajcie miejsc miłych dla oka, dzięki temu jeszcze w dniu wesela będziecie mogli w otoczeniu swojej sali wykonać krótką sesję plenerową z fotografem oraz dograć dodatkowe ujęcia do Waszego teledysku weselnego z filmowcem.

Noclegi dla gości

Jeśli zdecydujecie się na duże wesele i na dodatek Wasi goście są rozsiani po całej Polsce czy nawet świecie, to musicie się liczyć z tym, że należy im zapewnić również noclegi. Im większa liczba gości, tym trudniej może być znaleźć miejsce, w którym zakwaterujecie ich wszystkich razem. Może się okazać, że będziecie musieli wynająć pokoje w różnych hotelach czy pensjonatach.

Zimne ognie w rękach gości weselnych

Wasze własne preferencje

Na koniec prawdopodobnie najważniejsze. Zastanówcie się jak czuliście się na ostatnim weselu, na którym byliście? Gdzie ono się odbywało, ilu było gości? Skupcie się na własnych odczuciach i tym czy taki sposób organizacji Wam odpowiadał. Jeśli czuliście się jak ryba w wodzie na ogromnej sali balowej i nie wyobrażacie sobie innego miejsca na własne wesele, to macie odpowiedź. Jeśli natomiast urzekła Was mała i kameralna restauracja, to nie róbcie sobie wyrzutów, że nie chcecie postawić na tradycyjne wesele.

Każdy wybór, którego dokonacie powinien być podparty Waszymi własnymi odczuciami i preferencjami. Postawcie na taki rodzaj imprezy, podczas którego będziecie bawić się do samego rana, cieszyć tym pięknym dniem i spędzać wspaniały czas ze swoją rodziną i znajomymi.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on pinterest
Blog

Ostatnie wpisy

Jak wygląda współpraca z nami od A do Z

Do współpracy z naszymi Klientami, czyli Wami, staramy się zawsze podchodzić z sercem i elastycznością. Jesteśmy otwarci na rozmowy, sugestie i przede wszystkim – Wasze marzenia. Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie – zapraszamy.

Organizacja Wesela Last Minute i dlaczego to się opłaca

Kto powiedział, że na zorganizowanie wesela potrzeba 2 lat? Czy jest to możliwe w pół roku lub krócej? Naszym zdaniem tak, a do tego wiążę się to z kilkoma korzyściami, o których przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Jedno jest pewne – warto spróbować.