zimne ognie na weselu

5 niedrogich sposobów na wyjątkowe wesele

Nie da się ukryć, że organizacja wymarzonego ślubu i wesela pochłania ogromne ilości pieniędzy. Nawet jeśli chcecie je zorganizować niskokosztowo, to i tak trzeba się liczyć z wieloma wydatkami, które z pewnością będą stanowiły spore obciążenie dla Waszego budżetu. Postanowiliśmy zatem, że w tym wpisie zbierzemy 5 ciekawych pomysłów na urozmaicenie Waszej uroczystości, które nie kosztują zbyt wiele albo wcale. Dzięki nim Wasi goście będą z uśmiechem na twarzach wspominali ten weselny dzień, a Wasze zdjęcia ślubne będą jeszcze cudowniejsze.

1. Quiz dla gości, ile Wasi znajomi o Was wiedzą?

Kto pierwszy pocałował? Gdzie wybraliście się na pierwszą randkę? Który z Netflix-owych serialów jest Waszym klasykiem? – na te i wiele innych pytań będą odpowiadali Wasi goście. Zorganizowanie quizu z pytaniami o Wasze życie będzie idealnym pomysłem na atrakcję weselną. Jest wiele sposobów na organizację tej zabawy – pytania może zadawać gościom DJ, świadek lub świadkowa albo po prostu Wy. My polecamy zdecydować się na bardziej nowoczesny sposób i skorzystać z przeznaczonych do tego aplikacji, np. Kahoot. Jedno jest pewne – Wasi goście uśmieją się po pachy, próbując zgadnąć odpowiedź na nieoczywiste pytania. PS Nie zapomnijcie o jakiejś nagrodzie dla zwycięzcy!

Quiz na weselu, zabawa dla gości na weselu

2. Karaoke, prawdziwy party starter

Zastanówcie się czy Wasi goście są fanami wokalnych popisów – nie chodzi o profesjonalne nagrywanie płyt czy dawanie koncertów. Bynajmniej! – śpiewanie pod prysznicem też się liczy. Jeśli dojdziecie do wniosku, że tak, to świetnym pomysłem, zwłaszcza podczas bardziej kameralnych imprez, może być wspólne karaoke. Wybierzcie kilka szlagierowych piosenek, które znają wszyscy i bawcie się do upadłego. Weźcie jednak pod uwagę to, że karaoke nie jest dla każdego – z pewnością znajdzie się grupa odważnych śpiewaków, szczególnie już bliżej północy, ale część gości może się zwyczajnie nudzić. Nie wszyscy lubią śpiewać publicznie i z pewnością ich do tego nie zmuszajcie. Mając to na uwadze, na taką rozrywkę poświęćcie nie więcej niż 30 minut.

Karaoke na weselu

3. Zimne ognie, czyli sposób na piękne zdjęcia ślubne

Wieczorna aura wesela sprzyja nastrojowi romantycznemu i zdecydowanie możecie z tego skorzystać. Zimne ognie to kolejny pomysł na niedrogą i niezapomnianą weselną rozrywkę. Zimne ognie wyglądają świetnie zarówno latem jak i jesienią czy zimą, także jest to propozycja na wesele o każdej porze roku i w każdym otoczeniu. Do tego możecie dołożyć nastrojową muzykę i na koniec tort, a z pewnością goście nie zapomną tej chwili na bardzo długo. Co więcej – mając z tyłu głowy Wasze zdjęcia ślubne czy też wideo z wesela, zimne ognie będą świetnym urozmaiceniem tych pamiątek

zimne ognie wesele, zimne ognie ślub

4. Zadania dla gości, czyli jak urozmaicić weselną imprezę

Naszą kolejną propozycją są zadania dla gości, które wymyślicie dla nich Wy. Zastanówcie się przed weselem co może najbardziej spodobać się gościom, jakie jest ich poczucie humoru, jakie zadanie wykonają bez marudzenia. Ważne, żeby czuli się z nim komfortowo, dlatego też nie zlecajcie tej atrakcji do przygotowania DJ-owi czy konferansjerowi. Oni nie znają Waszych gości tak dobrze, jak Wy. Tak, jak wspomnieliśmy – ich komfort będzie tutaj najważniejszy. Przygotowane przez Was zadania umieśćcie przy stołach w widocznym miejscu. Nasze propozycje to np. “Zatańczyć z panną młodą”, “Opowiedzieć kawał lub wierszyk przed drugim daniem”, “Napić się ze świadkiem”, “Zaśpiewać piosenkę ze świadkową”. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i oczywiście możliwości gości.

5. Księga gości, czyli klasyczne pamiątkowe wpisy

Ostatnia propozycja to weselny klasyk, który nie kosztuje majątku. Mamy tu na myśli księgę gości – jest ona wspaniałą pamiątką z Waszego wesela. Jej wygląd i forma to już Wasz wybór, ale z pewnością nie będziecie żałowali i na pewno sprawi wiele radości wpisującym się do niej gościom. Żeby nieco urozmaicić wpisywanie życzeń do książki, dajcie gościom do dyspozycji Instaxa. Natychmiastowo wywołane zdjęcia sprawią, że życzenia, które goście będą Wam wpisywać nabiorą charakteru i z sentymentem wrócicie do nich po latach.

księga gości na weselu

Jak widzicie weselne atrakcje nie muszą kosztować zbyt wiele, żeby móc sprawiać radość zarówno Wam, jak i gościom. Czasami wystarczy tylko chwila przygotowania żeby sprawić aby ten dzień był jeszcze piękniejszy i aby przynosił Wam wspaniałe wspomnienia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on pinterest
Blog

Ostatnie wpisy

Jak wygląda współpraca z nami od A do Z

Do współpracy z naszymi Klientami, czyli Wami, staramy się zawsze podchodzić z sercem i elastycznością. Jesteśmy otwarci na rozmowy, sugestie i przede wszystkim – Wasze marzenia. Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie – zapraszamy.

Organizacja Wesela Last Minute i dlaczego to się opłaca

Kto powiedział, że na zorganizowanie wesela potrzeba 2 lat? Czy jest to możliwe w pół roku lub krócej? Naszym zdaniem tak, a do tego wiążę się to z kilkoma korzyściami, o których przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Jedno jest pewne – warto spróbować.